• 26 ՏԱՐՎԱ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՓՈՐՁԱՌՈՒԹՅՈՒՆ
Օլիմպիա Գեղամյանը Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի էկոլոգիական իրավունքի դասախոս է և միաժամանակ ղեկավարում է ԵՊՀ-ի Աիդա Իսկոյանի անվան էկոլոգիական իրավունքի գիտաուսումնական կենտրոնը։
Որպես իրավական փորձագետ՝ Օլիմպիա Գեղամյանը համագործակցել է մի շարք հեղինակավոր միջազգային կազմակերպությունների հետ, այդ թվում՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID), Միավորված Ազգային կազմակերպության Զարգացման ծրագրի (UNDP), Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD), Եվրասիական զարգացման բանկի և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ծրագրերի շրջանակում։
Օլիմպիա Գեղամյանը հեղինակ է ավելի քան 10 գիտական հոդվածների՝ նվիրված էկոլոգիական իրավունքի արդի հիմնահարցերին։

• 26 YEARS OF PROFESSIONAL EXPERIENCE
Olympia Geghamyan presently serves as the Head of YSU Scientific and Educational Center of Environmental Law named after Aida Iskoyan while concurrently holding a position as a Lecturer of Environmental law within the Faculty of Law at Yerevan State University.
As a legal expert, Olympia Geghamyan has actively participated in projects led by esteemed organizations such as USAID, UNDP, OECD, the Eurasian Development Bank, and the American University of Armenia.
Olympia Geghamyan was a legal advisor in RA Ministry of Environment. She has authored over 10 scientific articles.